DOLAR: 4.72 TL
EURO: 5.50 TL

Lavrov ve Çavuşoğlu görüştü: S-400’lerin teslimatı hızlandırılacak

3 ay önce
24 kez görüntülendi

Lavrov ve Çavuşoğlu görüştü: S-400’lerin teslimatı hızlandırılacak

Türk ve Rus Dışişleri bakanları, Moskova’da gerçekleştirilen Türkiye-Rusya 6. Ortak Stratejik Planlama Grubu Toplantısı’nın ardından kamera karşısına geçti. Çavuşoğlu’nun açıklamasından satırbaşları şöyle:

  • (Rex Tillerson’ın görevden alınması) 19 Mart’ta yapacağımız görüşme Tillerson görevden ayrıldığı için ertelenebilir. Yeni Dışişleri Bakanı (Mike Pompeo) ile de çalışmak isteriz.
  • S-400’leri ne kadar hızlı alırsak o kadar iyi.
  • Suriye’nin doğusu olsun batısı olsun biz her yerde Suriye’nin toprak bütünlüğünü destekliyoruz. Zeytin Dalı operasyonunun amacı bu bölgedeki ülkemize tehdit oluşturan teröristleri etkisiz hale getirmektir. Gittiğimiz her yerde siivillere destek veriyoruz. Operasyonun amacı Suriye topraklarını işgal etmek değil.

Lavrov’un açıklamalarından satırbaşları da şöyle:

  • Türk partnerlerimizin ricasına olumlu karşılık veriyoruz. (S-400 hava savunma sisteminin, Türkiye’ye) teslimatının süresini hızlandıracağız.
  • Türk mevkidaşım Çavuşoğlu, Ankara ve Washington’ın Suriye konusundaki temasları konusunda beni bilgilendirdi.
  • ABD, Suriye’de sonsuza kadar olmasa bile uzun süre kalmak için, buradaki yerini sağlamlaştırmak istiyor ve bu ülkenin parçalanmasına yardımcı olmak istiyor. Bundan şüphe duymak için hiçbir sebep yok. Bunun için çeşitli yöntemler kullanıyor. Sözgelimi Suriye’de, (ABD’nin Şam’ı bombalamak için bahane olarak kullanabileceği) yeni bir provokasyon hazırlığında olunduğunu ve bu provokasyonun kimyasal silah kullanımı içerdiğini söylemiştik.

Kaynak : https://tr.sputniknews.com/rusya/201803141032629637-lavrov-cavusoglu-ortak-basin/

Lavrov ve Çavuşoğlu görüştü: S-400’lerin teslimatı hızlandırılacak Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com